To nej z Barcelony + moře

Poznávací zájezd s koupáním
 • od 13990Kč
 • Český průvodce
 • Letecky
 • 4dny
 • Snídaně

Barcelona s českým průvodcem

Zájezd plný zajímavého programu se službami průvodce, který vás zavede do tajných zákoutí města, řekne vám ty nejtajnější historky a zodpoví všechny vaše dotazy. Během čtyř dnů zažijete to pravé Španělsko s chutí tapas i Sangrie.

Co uvidíte

 • Přístav Port Vell
 • Obchodní centrum „El Corte Inglés“
 • Fontánu Canaletas s čarovnou legendou
 • Historickou čtvrť plnou gotiky
 • Picassovo muzeum
 • Olympijský stadion
 • Magickou fontánu
 • Chrám Sagrada Familia
 • Parc Güell
 • Fotbalový stadion Camp Nou a FC Barcelona
 • Pláže a pobřeží Costa Dorada

Program zájezdu

Den první – procházka promenádou k plážím

Po příletu do Barcelony a klidném ubytování v hotelu začnete váš první den procházkou po promenádě vedoucí okolo přístavu Port Vell, který je oblíbený především pro milovníky jachet a tradiční přímořské zábavy. Promenáda vás dovede až k plážím Barcelonety a Parku Ciutadella. Právě zde můžete navštívit oblíbené mořské aquarium, které leží přímo v přístavu. V parku Ciutadella, který je považován za hlavní městský park, najdete Vítězný oblouk a malou zoologickou zahradu.

Den druhý – tisíc chutí Barcelony

Druhý den je nabitý programem, který začne hned v dopoledních hodinách prohlídkou náměstí Placa de Catalunya. Na něm najdete známé obchodní centrum „El Corte Inglés“, kde najdete všechny světové značky. Za zmínku rozhodně stojí í nedaleká fontána Canaletas, která je doprovázena tajemnou legendou. Legenda praví, že každý, kdo se napije z fontány, bude navždy okouzlen láskou k Barceloně a ať už bude kdekoli na zemi, vždy ho to potáhne zpět do krásné Barcelony. Ať už na legendy věříte nebo ne, doušek z fontány je na vlastní uvážení.

Dále půjdete na nejživější ulici ve městě, Las Ramblas, kterou lemuje několik významných staveb nebo tradičních obchůdků. Při procházce ulicí dojdete na největší trh ve městě, La Boqueria. Na něm si můžete koupit ty nejčerstvější potraviny z celého Španělska.

Program vás zavede i do historické části města, kde je například královské náměstí Placa del Rei nebo náměstí Sant Jaume, které bývalo dřív považováno za římské centrum. Navštívíte také katedrálu sv. Eulálie a nedaleké Picassovo muzeum, ve kterém najdete kompletní sbírku obrazů z autorovy tvorby ranného věku. Na konci nejrušnější ulici Las Ramblas stojí socha Kryštofa Kolumba.

V odpoledních hodinách se budete kochat krásnými výhledy z kopce Montjuic, na kterém stojí i olympijský stadion vystavený pro Olympiádu v roce 1992. Na kopci mimo stadionu stojí také hrad, který dříve sloužil jako vězení a popraviště pro politiky a válečníky. Blízko hradu, který je nyní veřejně přístupný, se nachází botanická zahrada a skvostné přírodní parky. Večer po náročném dni zakončíte podívanou na Magickou fontánu „La Font Mágica de Montjuic en Barcelona“, která má představení doprovázené nejen světelnými efekty, ale i zvukovými.

Den třetí - na stopě Gaudímu

Mezi nejvýznamnější stavbu tohoto světoznámého a obdivovaného architekta a umělce jménem Antoni Gaudí, patří dodnes nedostavěný chrám Sagrada Familia.

Dalším dílem Gaudího je Parc Güell, který vyniká architektovými kreativními prvky a najdete zde také jeho symbol, kterým je salamandr.

V odpoledních hodinách se dostanete blízko Středozemního moře na pobřeží Costa Dorada, kterému je těžké odolat a neosvěžit se.

Večer je věnován osobnímu programu, který každý stráví dle své libosti. Místní restaurace lákají na tradiční tapas a Sangrii, noční život zase ukazuje pravou katalánskou kulturu.

Den čtvrtý – nevšední muzea i fotbalový stadion

Mezi ty muzea, která se řadí k nevšedním, rozhodně patří Poble Espanyol. Toto muzeum je totiž pod širým nebem a prezentuje tradiční španělský venkov. Najdete zde mnoho dílen, obchůdků i pohostinství s tradiční kuchyní.

Dalším místem, které si můžete prohlédnout, je Casa Batllo. Autorem je Antoni Gaudí a zajímavostí na této stavbě je fakt, že zde není ani jedna stěna rovná.

Dalším muzeem, které můžete navštívit je Fundació de Joan Miro, ve kterém najdete díla slavného Joana Miro. Tento umělec se proslavil v oboru malířství, sochařství, působil jako rytec a pracoval také s keramikou. Muzeum láká také svým prostředím s prosluněnými terasami a upravenými vnitřními nádvořími.

Pro ty, kteří si budou chtít odpočinout od muzeí a umění, je v programu naplánovaná návštěva fotbalových stadionů Camp Nou a FC Barcelona. V rámci prohlídky se dostanete do šaten hráčů, na trávník u střídacích lavic a nebo do komentátorských kabin. Něco o historii klubu se můžete dozvědět v klubovém muzeu.

Na samotný závěr zájezdu se může každý po svém rozloučit se Španělskem a to třeba procházkou u pobřeží Costa Dorada s doprovodem zapadajícího sluníčka.

Později následuje transfer na letiště.

Cena zahrnuje

letenka Praha - Barcelona a zpět, transfery, 3x ubytování v Barceloně v hotelu 3*, 3x snídaně, český průvodce, pojištění CK

Cena nezahrnuje

Místní doprava, vstupné, cestovní pojištění

Data zájezdu

Zavolejte nám +420 606 702 770 po - pá: 8 - 20
Nezávazná poptávka zájezdu

Email:

Telefon:

Vyberte datum

Počet osob:

Vzkaz (další požadavky):

Zájezdy s česky mluvícím průvodcem

Objednejte si výhodné balíčky s česky mluvícím průvodcem. S již hotovým programem a dalšími zájmovými aktivitami vás průvodce vyjde výhodněji.

4dny 13990+

Barcelona + La Pedrera

4dny 13990+

Barcelona + Girona + Figueres

4dny 13490+

Barcelona + Montserrat

4dny 13990

To nej z Barcelony + Tarragona

4dny 13990

To nej z Barcelony + moře

10dní 12990

Španělsko – slunečné pobřeží

4dny 13990

Barcelona pro děti a rodiče

Kompletní nabídka český průvodce Barcelona

Kontaktní informace

Bělehradská 23, Praha 2, 120 00 | +420 606 702 770 | kamila@cezproka.cz

Čezproka

Jsme česká cestovní kancelář zaměřující se na sestavování dovolené na míru do celého světa pro firmy, kolektivy i jendotlivce.

Web spravuje Freelancer - Praha