Petrohrad + Stockholm + Helsinky

Poznávání Petrohradu a Skandinávie
 • od 17290Kč
 • Český průvodce
 • Autobusem
 • 11dní
 • Snídaně

Petrohrad a kus Skandinávie s českým průvodcem

Zájezd, ve kterém se vám naskýtá příležitost poznat to nejzajímavější z různých států u Baltského moře.

Co uvidíte

 • Stockholm
 • Helsinky
 • Petrohrad
 • Tallinn
 • Riga
 • Vilnius

Program zájezdu

Den první

Odjezd z nástupních míst v České republice. Cesta povede do severních přístavů v Německu, odkud se nalodíte na trajekt vedoucí do Švédska. V nočních hodinách dojedete do Trelleborgu a následuje přejezd do Stockholmu.

Den druhý

Prohlídka města Strockholm, starého města Gamla Stan s královským palácem, radnicí, kostelem Storkyran a parlamentem. Uvidíte i moderní randici, která slouží mimo jiné k udílení Nobelových cen a také Vasa muzeum. Večer se nalodíte na trajekt vedoucí do Finska. Noc strávíte v kajutách.

Den třetí

Po snídani servírované na lodi pojedete do Helsinek. Prohlídka přístavu, Sibeliův monument, olympijský stadion, hala Finlandia, uvidíte Skalní chrám i Uspenskou katedrálu. Dále přejedete do střediska zimních sportů nesoucí název Lahti. Cesta pokračuje přes krásnou finskou krajinu a jezerní plošiny k ubytování do oblasti Savonlinny.

Den čtvrtý

Procházka ve městě Savonlinna. Mimo jiné se podíváte na vodní hrad Olavinlinna. Ve večerních hodinách následuje přejezd do Petrohradu, kde strávíte noc v hotelu. Pro zájemce ne naplánován noční výlet na „otevírání mostů“ na Něvě. Pojedete na náměstí Děkabristů, projedete se nočním městem a uvidíte například chrám sv. Mikuláše a další romantická místa okolo řeky, kterým se ne nadarmo říká Petrohradské Benátky. Toto místo je mimochodem místem děje světoznámého románu Zločin a trest od Dostojevského.

Den pátý

Prohlídka Petrohradu. Toto město založil Petr Veliký již v 18. století a to na místech, kde byly jen ostrovy a bažiny. Čeká vás okružní jízda městem, při které uvidíte domek Petra I. Velikého Smolný klášter, Křižník Aurora, který započal jednu z těch nejvíce zásadních událostí v minulém století. Prohlédnete si to nejlepší, co může město nabídnout, Palácové nábřeží, zaječí ostrov, Petropavlovskou pevnost s katedrálou sv. Petra a Pavla s i hrobkou P. Velikého a také jiných ruských carů. Zájemci mohou jet na výlet lodí po Něvě.

Den šestý

Prohlídka města Puškin, které je sídlem carů Carského Sela. Parky, které obklopují toto místo a paláce, které zde leží jsou velmi důležitou součástí ruských dějin. Prohlídka pokračuje v Kateřinském paláci a v Jantarové komnatě. Odpoledne strávíte prohlídkou Petrohradu, podíváte se na slavné náměstí sv. Izáka a jezdeckou sochu Petra Velikého. Projdete si nejslavnější ulici v Petrohradu, Něvský prospekt a pak následuje osobní volno.

Den sedmý

Prohlídka letní rezidence panovníka Petra Velikého, nazvané Petrodvorce. Tato rezidence leží přímo na břehu Finského zálivu a nabízí tak krásné výhledy. Prohlídka parku s dominantní Velkou kaskádou. Následně odjedete z Ruska a noc strávíte v estonském hlavním městě Tallinn.

Den osmý

Prohlídka Tallinnu. Toto staré město, které je v UNESCU, je dokola obklopené hradbami, na kterých jsou vysoké věže a cimbuří. Ve městě, které připomíná Prahu uvidíte bránu Viru, Radniční náměstí, na kterém je gotická katedrála a nebo třeba kupecké domy. Noc strávíte v lotyšské Rize.

Den devátý

Prohlídka hlavního města Lotyšska – Riga. Toto město je středověkým centrem, ve kterém se nacházejí nejstarší kamenné domy v celém Lotyšsku. Projdete si ulici Kalku, uvidíte kostel sv. Petra, ulici Skarňu, gotický dům Černohlavců a také trojici domů Tři bratři na Maža Pils. Vynechat nesmíte ani Rižský hrad, který je sídlem prezidenta. Noc strávíte ve Vilniusu.

Den desátý

Prohlídka hlavního města Litvy, Vilniusu. Město leží na řece Neris a stejně jako Tallinn, připomíná Prahu. V prohlídce je zahrnuto Katedrální náměstí, věž Gedimino, Pilies gatve, Radniční náměstí, Jitřní brána a také dlážděné uličky Starého města s historickými kostely. Prohlídka končí návštěvou vodního zámku Trakai, který slouží jako sídlo litevských knížat. Následuje odjezd do Česka.

Den jedenáctý

V dopoledních hodinách příjezd do České republiky.

Cena zahrnuje

Cestovní pojištění, dopravu autobusem, dopravu trajekty, 8x ubytování, 8x snídaně, český průvodce

Cena nezahrnuje

Vízum do Ruska, vstup Carskoje Selo i Jantarová komnata (možnost přiobjednat), lůžko na trajektu Německo - Trelleborg

Data zájezdu

 • 07.06.2018 - 17.06.2018 (17290Kč vyprodáno)
 • 19.07.2018 - 29.07.2018 (17690Kč vyprodáno)
 • 16.08.2018 - 26.08.2018 (17290Kč vyprodáno)
Zavolejte nám +420 606 702 770 po - pá: 8 - 20
Nezávazná poptávka zájezdu

Email:

Telefon:

Vyberte datum

Počet osob:

Vzkaz (další požadavky):

Zájezdy s česky mluvícím průvodcem

Objednejte si výhodné balíčky s česky mluvícím průvodcem. S již hotovým programem a dalšími zájmovými aktivitami vás průvodce vyjde výhodněji.

5 dní 21990+

Petrohrad + Jantarová komnata

5dní 23990+

Eurovíkend v Petrohradu

6dní 20990+

Petrohrad - klenot Ruska

7dní 32990

Petrohrad + Helsinky

7dní 29990

Petrohrad + Moskva

7dní 28490

Petrohrad + Karélie + Kiži

11dní 17290

Petrohrad + Stockholm + Helsinky

10dní 13990

Petrohrad + Pobaltí

Kompletní nabídka český průvodce Petrohrad

Kontaktní informace

Bělehradská 23, Praha 2, 120 00 | +420 606 702 770 | kamila@cezproka.cz

Čezproka

Jsme česká cestovní kancelář zaměřující se na sestavování dovolené na míru do celého světa pro firmy, kolektivy i jendotlivce.

Web spravuje Freelancer - Praha