Petrohrad + Karélie + Kiži

Chcete více než jen klasický zájezd do Petrohradu?
  • od 28490Kč
  • Český průvodce
  • Letecky
  • 7dní
  • Snídaně

Petrohrad a okolí

Krásný a nezapomenutelný týden můžete zažít, pokud se rozhodnete pro zájezd To nejlepší z Petrohradu + Karélie + ostrov Kiži. Během cesty poznáte snad nejkrásnější ruské město a jeho dechberoucí památky, uvidíte křižník Auroru, slavnou galerii Ermitáž či Petrodvorce. Navštívíte sever, kde v létě Slunce nezapadá, uvidíte krásné dřevěné kostely, které jsou na seznamu památek UNESCO.

Co zažijete

  • Křižník Aurora, katedrálu svatého Izáka, Zimní palác
  • Plavbu rychlolodí do Petrodvorců
  • Památku UNESCO v podobě komplexů kostelů a zvonice na ostrově Kiži

Program zájezdu

Den první - Odlet do Petrohradu + procházka

Po příletu do Petrohradu se ubytujeme v hotelu a společně vyrazíme na procházku městem. Projdeme se po největším bulváru, Něvském prospektu, podíváme se do Kazaňské katedrály, trhu Gostinyj dvor či zavítáme do chrámu Vzkříšení Krista na Krvi. Večer se na hotel můžeme vrátit společně či individuálně.

Den druhý - Ermitáž a památky

Hned po snídani se přesuneme ke katedrále svatého Izáka, která je druhou nejvyšší pravoslavnou katedrálou v Rusku i na světě. Naše kroky dále budou mířit na Palácové náměstí. Milovníci umění budou mít čas navštívit slavnou galerii Ermitáž v Zimním paláci. Odpoledne se přesuneme k symbolu bolševické revoluce, ke křižníku Aurora. Kdo bude mít chuť, může v podvečerních hodinách projet po petrohradských kanálech a řece Něvě.

Den třetí - Pevnost a Petrodvorce

Během dnešního dne uvidíme Petropavlovskou pevnost, která dnes slouží Historickému muzeu, katedrálu sv. Petra a Pavla, v níž jsou pochováni carové a jejich rodinní příslušníci. Odpoledne využijeme rychlolodi a vyrazíme do Petrodvorců, kterým mnozí neřeknou jinak než ruské Versailles. V parku budeme obdivovat desítky nádherných fontán, které doplňují sochy bohů a dalších postav.

Den čtvrtý - Cesta do Karélie

Ráno vyrazíme na vlak, který nás zaveze do Petrozavodsku, hlavního města Karélie, což je oblast na severu, která se rozkládá jak v Rusku, tak ve Finsku. Po ubytování zavítáme do katedrály Alexander Nevsky, uvidíme sochu Petra I. a po prospektu Lenin dojdeme k Oněžskému jezeru.

Den pátý - Výlet na ostrov Kiži

Dnešní den nás čeká výlet na ostrov Kiži, který leží na Oněžském jezeře. Turisté tento ostrov vyhledávají především kvůli památce UNESCO. V roce 1990 byl na seznam zapsán komplex dvou dřevěných kostelů a zvonice. Od 60. let minulého století na tento ostrov Rusové stěhovali budovy z jiných oblastí Karélie a vznikl zde úchvatný skanzen.

Den šestý - Zpět do Petrohradu

Po snídani se vydáme na zpáteční cestu vlakem do Petrohradu. Po ubytování v hotelu vyrazíme do muzea Faberge, kde shlédneme sbírku velikonočních vajíček, které jsou ze zlata a dalších drahých kovů a materiálů. Kdo bude mít náladu, může zavítat i do etnografického muzea Kunstkamera či si prohlédnout ledoborec Krasin, popřípadě se projít po Vasiljevském ostrově.

Den sedmý - Odlet do Prahy

Poslední den zájezdu v závislosti na času odletu se společně ještě podíváme na Památník obránců Leningradu a poté se přesuneme na letiště a odletíme do České republiky.

Cena zahrnuje

Doprava (letenka s poplatky, transfer do hotelu, vlaková zpáteční jízdenka, plavba na ostrov Kiži), ubytování se snídaní (4 noci v Petrohradu a 2 nociv Petrozavodsku), český průvodce, pojištění CK

Cena nezahrnuje

Vízum do Ruska, cestovní pojištění, jízdné po Petrohradu, vstupné

Data zájezdu

  • 10.07.2018 - 16.07.2018 (28490Kč (vyprodáno))
Zavolejte nám +420 606 702 770 po - pá: 8 - 20
Nezávazná poptávka zájezdu

Email:

Telefon:

Vyberte datum

Počet osob:

Vzkaz (další požadavky):

Zájezdy s česky mluvícím průvodcem

Objednejte si výhodné balíčky s česky mluvícím průvodcem. S již hotovým programem a dalšími zájmovými aktivitami vás průvodce vyjde výhodněji.

5 dní 21990+

Petrohrad + Jantarová komnata

5dní 23990+

Eurovíkend v Petrohradu

6dní 20990+

Petrohrad - klenot Ruska

7dní 32990

Petrohrad + Helsinky

7dní 29990

Petrohrad + Moskva

7dní 28490

Petrohrad + Karélie + Kiži

11dní 17290

Petrohrad + Stockholm + Helsinky

10dní 13990

Petrohrad + Pobaltí

Kompletní nabídka český průvodce Petrohrad

Kontaktní informace

Bělehradská 23, Praha 2, 120 00 | +420 606 702 770 | kamila@cezproka.cz

Čezproka

Jsme česká cestovní kancelář zaměřující se na sestavování dovolené na míru do celého světa pro firmy, kolektivy i jendotlivce.

Web spravuje Freelancer - Praha