Průvodce Dublin

S česky mluvícím průvodcem po hlavním městě Irska

Dublin s českým průvodcem

Hlavní město Irska Dublin leží na východním pobřeží země u ústí řeky Liffey do moře. V současné době zde žije kolem půl milionu obyvatel, nicméně s aglomerací čítá počet obyvatel přes milion.

Řeka město hezky rozděluje, nejvíce fotografovaný bývá most, kterému nikdo neřekne jinak než Ha'penny Bridge. V Dublinu stojí za návštěvu řada památek, nicméně nejvíce proslulé jsou ve městě puby, kde si můžete pochutnat na Guinness či irské whisky. Krásná zákoutí města nejlépe poznáte za doprovodu česky hovořícího průvodce.

Katedrála svatého Patrika

Katedrála svatého Patrika je největší v celém Irsku, přestože náleží k protestantské církvi a většina obyvatel se hlásí ke katolictví. Své jméno dostala po patronovi Irska, který údajně na místě založení katedrály křtil. Ve 12. století zde vznikl kostel, který byl o století později rozšířen do dnešní podoby.

Guinness a Jameson

Snad žádné jiné město na světě není tak spojené s výrobou alkoholických nápojů jako Dublin. Ve městě můžete zavítat do areálu pivovaru Guinness, kde je expozice o historii výroby piva, či do bývalé palírny Jameson Whiskey. Pokud turisty alkoholický mok tak neláká, budou okouzleni z možnosti vyhlídky na celé město, která vznikla v bývalém komíně palírny.

Zajímavosti

  • Hlavní a největší město Irska
  • Katedrála svatého Patrika, Katedrála Christ Church, Dublinský hrad, Národní muzeum
  • Pivovar Guinness, palírna Jameson
  • Grafton Street, nákupní zóna
  • 17. březen - Den svatého Patrika
Telefonická rezervace +420 606 702 770 po - pá: 8 - 20
Napište nám

Email:

Telefon:

Vzkaz:

Zájezdy s česky mluvícím průvodcem

Objednejte si výhodné balíčky s česky mluvícím průvodcem. S již hotovým programem a dalšími zájmovými aktivitami vás průvodce vyjde výhodněji.

5 dní 21990+

Petrohrad + Jantarová komnata

5dní 23990+

Eurovíkend v Petrohradu

6dní 20990+

Petrohrad - klenot Ruska

4dny 2490+

Řím + Vatikán autobusem

5dní 12990+

Řím + Florencie letecky

5dní 3990+

Řím + Florencie + Benátky + Verona

Všechny balíčky

Kontaktní informace

Bělehradská 23, Praha 2, 120 00 | +420 606 702 770 | kamila@cezproka.cz

Čezproka

Jsme česká cestovní kancelář zaměřující se na sestavování dovolené na míru do celého světa pro firmy, kolektivy i jendotlivce.

Web spravuje Freelancer - Praha